Lumi või mitte, õunamees peab oma tööd tegema

Erinevalt suurest osast ülejäänud Eestist on meil sel aastal päris hea õunasaak. Ainult et muidugi ei jõudnud nad õigel ajal valmis saada. Terve sügisel olen lubanud, et lähen vanematele appi õunamahla tegema. Siiani lükkasime edasi – küll oli liiga vara ja õunad veel hapud, eelmine nädal ei sobinud mulle, sest oli ju vaja ka Haapsalus muru enne talve ära niita ja puud kuuri vedada. Leppisime kokku eeloleva nädalavahetuse peale.

Kui täna terve öö tihedat lund langes, kujutasin juba ette, kuidas ema mind telefonis rahustab, et ega sellise lumega ei korja mingeid õunu kokku. Need on ju lume all.

Täna helistasin, aga ema ajas hoopis teistpidi juttu. Kõigepealt kuulsin, kuidas isa kõrvalt hõikab: “Küsi, tuleb ta ikka laupäeval?” Vastasin vabatahtlikult, et jaa, muidugi, minu õunamahlategemise indu mingi lumi juba ei kahanda.

Ja ema kiitis takka. Tühja sest lumest. Nemad olid juba eelmisel nädalavahetusel, kui külma tegi, kogunud paraja hunniku õunu varikatuse alla ja nendest üksi saab oma sada liitrit mahla kätte. Ja puude otsas on ka, vaja ainult alla võtta.

Tuleb vist läki-läki ja karupüksid välja otsida, sest nädalavahetus möödub õues. Loodan, et mahl pressis ära ei külmu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s